PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191196}

Nie mów nikomu

Ne le dis à personne
7,0 16 842
oceny
7,0 10 1 16842
5,8 6
ocen krytyków
Nie mów nikomu
powrót do forum filmu Nie mów nikomu

Reżyser wogóle nie miał wizji tego filmu, zrobił taki zwykły film, właściwie to zrobił jakby historię którą śmiało mogli użyć w jakims odcinku CSI czy innym serialu. Brak tu jakiegokolwiek klimatu. Po za tym jak ktoś nie czytał książki to tym bardziej się znudzi. Pokazują pierw Alexa z jedna babką potem drugą potem trzecią nic nie wyjasniając dopiero po pół godzinie widz dowiaduje sie że jedna kobieta jest żoną jego siostry. W filmie postacie powinny byc bardziej wyraźnie przedstawione. Momentami wydawało mi sie jakby to był właśnie któryś z rzedu odcinek jakiegoś serialu :/ Jakoś tak ogólnie nie zaciekawie opowiedziane. Po za tym w książce troche końcówka była inna (wg mnie lepsza)
Wydaje mi sie że amerykanie zrobili by ten film o wiele lepiej.
I po raz kolejny utwierdza mnie to w przekonaniu że z dobrej książki zazwyczaj jest gówniany film. za to z mało znanych i ciekawych książek powstaja dobre scenariusze i filmy....

ocenił(a) film na 8
rand

no dobra ale ksiazke latwiej napisac niz nakrecic film.

rand

Popieram, że film jest średni, ja powiem nawet wiecej, jest beznadziejny. Nie będę go tu porównywał do książki nie w tym rzecz. Jako adaptacja jest niezły ale fakt faktem, że chwilami miałem wrażenie że książki nieczytając mało się z tego seansu skuma. Popieram również że film nie ma klimatu, bardzo sie rozczarowałem jako że francuzi już nie raz nam udowodnili że potrafią robić wspaniałe mroczne kino ("Braterstwo Wilków", "Impierium Wilków" albo chociażby wspaniały "Vidocq") a z "Nie Mów Nikomu" można by było zrobić naprawde dobry thriller, zamiast tego dostaliśmy francuzki dramat obyczajowy w którym chwilami nie do końca wiadomo o co chodzi. Żałuje, mam nadzieje że ameryka jednak zrobi swoją wersje tej historii jak w przypadku Infernall Afairs, czyli Scorsesowskim The Departed.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones